Genel Bilgiler

Biyografi

Özgeçmiş

11.06.1978’de İslahiye’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gaziantep ili İslâhiye ilçesinde, Lise öğrenimini Antalya’da tamamladı. 1996 yılında Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünü kazandı. 2000 yılında lisans öğrenimini tamamladıktan sonra aynı yıl Ağrı ili Diyadin ilçesinde öğretmenlik görevine başladı. 2001 yılında Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisansa başlayan Üngör, 2005 yılında Atatürk Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Eskiçağ Tarihi Anabilim Dalında doktora öğrenimine başladı. 2011 yılında ise "İslâhiye ve Çevresinin Eskiçağ Tarihi" adlı doktora teziyle doktora eğitimini tamamladı.

Lisansüstü öğrenimi sırasında 2008-2011 yıllarında Doğu Anadolu Yüzey Araştırmaları Projesi kapsamında Erzurum-Erzincan-Kars ve Iğdır illerinde Prof. Dr. Alpaslan Ceylan başkanlığında yüzey araştırmalarına katıldı. Doğu-Kuzeydoğu ve Kafkaslarda En Erken Türk İskân İzlerinin Tespiti isimli Proje ile Türkiye-Nahcivan-Azerbaycan-Gürcistan-İran ve Kafkaslardaki araştırmalara katıldı. Üniversite ve sivil toplum kuruluşları kapsamında ulusal ve uluslararası organizasyonların düzenlenmesinde çok sayıda görev aldı.

Üngör; 2011 yılında, Erzincan Üniversitesi Fen-edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Eskiçağ Anabilim Dalı’na Yardımcı Doçent olarak atandı. Hâlen bu görevi sürdürmekte ve Anabilim Dalı başkanı olarak görev yapmaktadır. Üngör, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kurum Bilgileri

Birim
Fen-Edebiyat Fakültesi
Bölüm
Tarih Bölümü
Ana Bilim Dalı
İlkçağ Tarihi Anabilim Dalı

İletişim

E-posta
iungor@erzincan.edu.tr
Web Sayfası
http://birim.erzincan.edu.tr/birim/?git=10
İş Telefonu
+90 446 224 3032 Dahili: 40153
Ofis
B1 230
Posta Adresi
Erzincan Üniversitesi Yalnızbağ yerleşkesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü